Home Yasam ENGELLİLER İŞ İSTİYOR!

ENGELLİLER İŞ İSTİYOR!

289
0
blank

29 Nisan 2012 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı’nın başvuruları 20 Şubat2012 –2 Mart 2012 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri’ne yapılacaktır. 29 Nisan 2011 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak olan sınava engelliler kendi bulundukları illerde başvuru yapacak ve sınava gireceklerdir.

Sınava ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim programlarından mezun olan veya 2012 yılı itibariyle mezun olabilecek durumda olan, sağlık raporlarında yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğu belirtilen adayların başvurabilir.

Yüzde 40’ın altında engel derecesi olanların ise sınava katılamayacaklar.

Sınav, Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik gereği lise, ön lisans ve lisans mezunu engellilerin devlet memuru  olabilmeleri  için yapılacaktır. İlköğretim mezunu engellilerin yerleştirilmesi ise kurayla merkezi olarak yapılacaktır.

Konuyla ilgili bilgi veren    Türkiye Sakatlar Derneği Antalya şubesi; Kendilerinde kayıtlı olan engelli üye sayısının 424 kişi olduğunu belirtti.

Türkiye Sakatlar Derneği  özürlü kişilerin haklarını korumak, yaşam kalitesini yükseltmek ve etkin bir şekilde sosyal  hayata katılımını sağlamak, istihdama katılımını sağlamak, özürlülüğün  istismarının önlenmesi, engelli kişilere engellilikle ilgili yasal bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti vermekte, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlamakla ilgili faaliyetleri sürdürmektedir.

Türkiye Sakatlar Derneği Engelli kişilerin tekerlekli manuel, akülü sandalye  ortez,  protez, medikal malzeme vb. ihtiyaçlarını sağlamasında kurumlar ve gönüllülerden destek alarak yardımcı olmaktadır.

Türkiye sakatlar derneği Antalya şubesi kurumsal olarak ilimizdeki 11 komisyon ve çalışma grubunda faal olarak yer almakta bu sayede sorunlarımızı aktarmakta çözümünde sorumluluk almaktadır.

Previous articleBaşkan Gül Münih’e çıkarma yaptı
Next articleRektör Kurtcephe’den Uğur ACAR’a İş Teklifi