Home Kemer KEMER’DE DEVE GÜREŞLERİ YENİDEN BAŞLIYOR

KEMER’DE DEVE GÜREŞLERİ YENİDEN BAŞLIYOR

409
0
blank

Organizasyon Kuzdere Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve yapımı devam eden Yayla Kuzdere Camii  inşaatı yararına düzenlenecek.

Kuzdere Mahallesi Kemer sanayi sitesi yanında düzenlenecek deve güreşleri için Kemer Belediyesi ekipleri tüm hazırlıkları tamamlarken Kumluca, Demre ve Aydın çevresinden yaklaşık 100 deve meydanda boy gösterecek. Günümüzde daha çok Akdeniz ve Ege bölgelerinde yaşatılmaya çalışılan güreşler Kemer’de heyecanla bekleniyor.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül konu ile ilgili olarak ; “Eski geleneklerimizin yaşatılması amacıyla ve Yayla Kuzdere Camisi yararına düzenlenen güreşlerimiz Kemer’e renk katan bir organizasyon olacak. Uzun yıllar önce yine Kuzdere ve Arslanbucak Mahallelerimizde yapılan güreşler Kemer halkı tarafından  ilgiyle takip edilen organizasyonlardan birisiydi. Kuzdere Mahalle Muhtarımız Hayri Kayrak’ın komite başkanlığında gerçekleştirilecek güreşler geleneklerimizin tanıtılması adına iyi olacaktır. 18 Şubat 2012 Cumartesi günü saat 10:00’da başlayacak olan deve güreşlerine tüm halkımızı davet ediyoruz”dedi.

Previous articleVali Dr. Ahmet Altıparmak’a Manavgat Şelalesi Projesi Hakkında Brifing Verildi
Next articleKemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Hasan Şeker Kemer’den kaçtı mı?