Home KÜLTÜR-SANAT KEMER ALTIN NAR FESTİVALİ’NDE TEK YUMRUK OLDU…

KEMER ALTIN NAR FESTİVALİ’NDE TEK YUMRUK OLDU…

242
0
blank

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan konserde Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül bir konuşma yaptı. Başkan Gül” Ülkemizde bugün gerçekleşen ve bizleri derinden yaralayan şehitlerimizin haberi, bugün daha çok kenetlenmemizi ve daha çok birlikte olmamızı göstermiştir. Bu hainleri asla sevindirmeyeceğiz , bu stadı elinizde al bayraklar ile doldurup bizleri yıkamayacaklarının dersini verdiğiniz için ben Kemer halkına teşekkür ediyorum, Belediye başkanınız olarak 8 şehidimizi unutturmamak için isimlerini ölümsüzleştirmek, onları her zaman hatırlamak için her sokağa bir şehidimizin adını vereceğim ve asla yıkılmayacağız ”dedi.Belediye Başkanı Gül’ün konuşması Kemer halkı tarafından dakikalarca alkış aldı. Gül’ün konuşması , zaman zaman Kemer halkını şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları ile kesildi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu esnasında 9.  Kemer Altın Nar Festivali’nin konukları olan Haldun Dormen, Salih Güney, Süheyl Uygur ve Tanyeli ellerinde Türk bayrakları ile terörü lanetlediler.

Ben ülkemi içindekilerle sevdim diyen sanatçı Volkan Konak, konserine Nazım Hikmet’in yazmış olduğu ‘ Şehitlerin Canlanma Zamanı’  şiirini okuyarak, Kemer halkıyla birlikte Hakkari’de hayatını kaybederek şehit mertebesine ulaşan 8 askeri andılar. Volkan Konak, Kemer halkına seslenirken “ Ben bugün hüzünlüyüm, şehitlerime ağlıyorum. Bugün hep beraber ellerimizi birleştireceğiz, kalbimizi birleştireceğiz ve tek yumruk olarak hainleri sevindirmeyeceğiz” dedi.

Previous articleİçimiz Yine Yanıyor
Next articleRussianFest Başlıyor