Home Medya TRT’nin canlı yayın izlettiren ve kaydeden uygulaması Nexum’dan

TRT’nin canlı yayın izlettiren ve kaydeden uygulaması Nexum’dan

362
0
blank

Sadece iPhone ve iPad için geliştirilen uygulama ile kullanıcılar dünyada ilk defa mobil cihazlarda gerçek zamanlı televizyon yayınlarını kaydetme imkanına sahip olacak. Kısa sürede büyük ilgi gören TRT Mobil uygulaması Apple Store’da en fazla indirilen ilk beş uygulama arasına girdi.

iPhone ve iPad televizyon oldu

Nexum’un TRT için geliştirdiği IOS tabanlı TRT uygulaması, AppStore’da en çok indirilen ilk 25 uygulaması arasına girdi. TRT Mobil uygulaması Türkiye sınırlarının dışına da taşarak başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere 10 farklı ülkeden de yoğun ilgi görüyor. TRT Mobil uygulaması, AppStore’da yayınlanmasından çok kısa bir sürede en fazla indirilen ve aynı zamanda en fazla beğeni yıldızı verilen uygulama oldu.

Canlı 13 TV kanalı, 15 radyo kanalı

Dünya standartlarında haber yayıncılığı yapan ve başarılı programlar yayınlayan TRT, en kaliteli yayıncılık içeriğini tüm dünyaya bu uygulama sayesinde açtı. iPhone ve iPad kullanıcıları TRT’nin 13 televizyon kanalında ve 15 radyo kanalında yayınlanan birbirinden renkli ve eğitici programlarını canlı seyredebiliyor.

İster seyret ister kaydet

TRT Mobil uygulamasının özellikleri sadece canlı yayın ile bitmiyor. Uygulama sayesinde geçmiş tarihlerde yayınlanmış programların önceki bölümlerine de ulaşmak mümkün oluyor. Ayrıca kanallar ve programlar arasında favori listeleri oluşturmak, canlı seyretmek istenen programlar için hatırlatma kurmak veprogramları kaydetmek imkanı bulunuyor.

Nexum’um televizyon yayıncılığını farklı bir boyuta taşıyan ve her iPhone ve iPad’i bir televizyona dönüştüren ve büyük ilgi gören uygulamasını indirmek içi aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Nexum Hakkında:

Türkiye’de yazılım ihracatı yapan ilk 10 şirket arasında yer alan Nexum; 2000 yılından bu yana bünyesinde bulundurduğu Nexum Boğaziçi ve Nexum Creative markaları ve 110 kişilik profesyonel ekibi ile yazılım, danışmanlık ve dijital pazarlama alanlarında faaliyet göstermektedir.

Yazılım ve danışmanlık çözümleri için konumlandırılan Nexum Boğaziçi markası, 2000 yılından bu yana sektöründe öncü şirketlere hizmet vermektedir. İçerik Yönetim Sistemleri (CMS), E-ticaret uygulamaları, B2B portalları, SharePoint tabanlı çözümler, Microsoft Dynamics CRM, Microsoft Dynamics NAV, Kurumsal Performans Yönetimi (CPM) ve web analiz danışmanlığı konularında uzmanlığa sahip olan Nexum Boğaziçi, aynı zamanda sektörlere özel dikey iş çözümleri de geliştirmektedir. Nexum Boğaziçi aynı zamanda “Deloitte Fast 50” ve Interpro “Bilişim 500” araştırmalarında yer alan Türkiye’nin en hızlı büyüyen bilişim şirketlerinden biridir.

Bir diğer Nexum markası olan Nexum Creative, Türkiye’nin ilk uluslararası interaktif ajansı olarak web tasarım ve uygulama, mobil site tasarım ve uygulama, advergame, kampanya fikir, tasarım ve uygulama, web pazarlama, e-mail pazarlama, içerik hazırlama ve yönetimi, sosyal medya yönetimi, interaktif CD, jenerik film, 2D ve 3D animasyon ve web prodüksiyon alanlarında hizmet vermektedir. “Interactive Media Awards” (IMA) gibi çeşitli uluslararası pazarlama ödüllerine sahip olan Nexum Creative, farklı sektörlerdeki birçok büyük firma ve markalara uzun soluklu projeler geliştirmektedir.

Previous articleManavgat Başarı Koleji’nin COMENİUS Gururu
Next articleDekan Nakiye Boyacıgiller, Financial Times’ta yeralan “10 Soru” bölümünün konuğu oldu.