Home Egitim Manavgat Başarı Koleji’nin COMENİUS Gururu

Manavgat Başarı Koleji’nin COMENİUS Gururu

511
0
blank

Koordinatörlüğünü Avusturya’nın yaptığı, Türkiye’yi temsilen Başarı Koleji’nin Polonya, Hollanda,Yunanistan ve  Portekiz ile birlikte ortak olarak yer aldığı “21.YÜZYILDA YENİLİKÇİ AVRUPA OKULLARI” konulu  projenin uygulama ve paylaşım toplantısı Avusturya’da gerçekleştirildi. 6 ve 7. Sınıflardan 15 Başarı Koleji öğrencisi İngilizce öğretmenleri İrem karakaş ve Ozan Özen ile Matematik öğretmeni Atiye Şahin eşliğinde “İNGİLİZCE VE MATEMATİK DERSLERİNDE YARATICI DRAMA TEKNİKLERİNİN KULLANILMASI” isimli sunumu gerçekleştirdi.

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının yürüttüğü LLP (Hayat boyu Öğrenme Programı) çerçevesinde, Türkiye’yi temsilen  Başarı Koleji Okul Müdürü Akif  İnci, Yabancı Diller Bölüm Başkanı  Aysel Ünal Keleş, Müdür Yardımcısı Ali İbrahim Öz, İngilizce öğretmenleri İrem Karakaş ve Ozan Özen, Matematik Öğretmeni Atiye Şahin ve Resim Öğretmeni Yasemin Erol’un rehberliğinde 6 ve 7. sınıflardan oluşan  15 kişilik öğrenci grubu Avusturya’nın Schwaz  şehrinde, Avusturya, Portekiz, Hollanda, Polonya ve Yunanistan’dan  gelen diğer proje ortakları ile buluştu.

Proje koordinatörü Başarı Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanı Aysel Ünal Keleş Avusturya’da güzel bir organizasyonun içerisinde yer  aldıklarını belirterek  “Avrupa Birliği destekli Socrates –Comenius Okul Ortaklıkları kapsamında, koordinatörlüğünü Avusturya’nın yaptığı ve okulumuzun da Polonya, Hollanda,Yunanistan ve  Portekiz ile birlikte ortak olarak yer aldığı “21.YÜZYILDA YENİLİKÇİ AVRUPA OKULLARI” konulu  projemizin uygulama ve paylaşım toplantısı Avusturya’da gerçekleştirildi.

İlk gün Avusturya’daki ev sahibi okulumuz POLYTECHNISCHE  SCHULE de yapılan, tüm ülkelerden gelen öğrenci gruplarının katıldığı tanışma, kaynaşma (“GET TO KNOW ACTIVITIES” ) ile başlayan uygulama  toplantısında öğrencilerimiz bütün aktivitelerde aktif rol alarak  sosyal ve dil becerilerini geliştiren inanılmaz deneyimler yaşadılar. Daha sonra ise Tirol Ticaret Odası’nda ki resmi ziyaret ve stant sunumları esnasında ülkemize, ilimize, Manavgat’ımıza ve okulumuza diğer ülkeler tarafından gösterilen yakın ilgi ve hayranlık gerçekten Türk vatandaşı olarak bizleri gururlandırdı. Katılımcı tüm okullar  tarafından seçilen  yenilikçi eğitim metotlarının sınıflarda uygulanması  ile devam eden programda, İngilizce öğretmenleri İrem karakaş ve Ozan Özen ile Matematik öğretmeni Atiye Şahin eşliğinde “İNGİLİZCE VE MATEMATİK DERSLERİNDE YARATICI DRAMA TEKNİKLERİNİN KULLANILMASI” isimli sunumu gerçekleştiren okulumuz 6-7. sınıf öğrencileri Burak Gürbüzler, Leyla Gülcü, Selin Elizabeth Dirik, Ali Berk Taş, Cem Moradaoğlu , Okan Çakır, Rümeysa Öz , Bilge Soydan, Elif Karya İrgil, Tuna Öksüz, Esra Görgeç, Selin Marie Tığlı, Serkan Özdemir, Yiğit Kabadayı, Almina Yılmaz performansları ve motivasyonları ile büyük beğeni topladılar”

Başarı Koleji Okul Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Akif İnci; Avusturya  yerel ve ulusal basınının da organizasyona büyük ilgi gösterdiğini belirterek “gerek ülkemizi, Manavgat’ımızı  ve okulumuzu temsilen götürdüğümüz hediyelerimizle ve oluşturduğumuz standımızla , gerekse “İNGİLİZCE VE MATEMATİK DERSLERİNDE YARATICI DRAMA TEKNİKLERİ” isimli ders sunumlarımızla  ön plana çıkarak gördüğümüz  yakın alaka, Başarı Koleji ailesi ve Türkiye adına göğsümüzü kabartmıştır. Diğer tüm  branşlarda  Antalya ve yurt çapındaki  akademik başarılarımıza, Avrupa çapında ciddi anlamda  ses getiren bu denli onur verici bir projeyi de eklemeyi başaran, katkıda bulunan  başta Yabancı Diller Bölüm Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Previous articleAli Alpay Bilge MHP Antalya İl Başkanlığı İçin Adaylığını Resmen Açıkladı
Next articleTRT’nin canlı yayın izlettiren ve kaydeden uygulaması Nexum’dan