Home Turizm A.Kadir Uçar ‘Side farklıdır, fark yaratır…

A.Kadir Uçar ‘Side farklıdır, fark yaratır…

274
0
blank

MITT Moskova Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Rusya’nın başkenti Moskova’da 21 Mart’da başladı, 24 Mart’a kadar devam edecek.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak katıldı. Geçen haftalarda katıldığı ITB Berlin Fuarı’nda Tourexpi “Yılın En İyi Turizm Beldesi Başkanı Ödülü”nü Bakan Günay’dan alan başkan Kadir Uçar, Moskova Fuarı’nda :

“Özellikle Side bölgesinde bugüne kadar belli oranda seyreden Rus Misafir oranını bu yaz sezonunda ve gelecekte arttırma çabasındayız. Side’nin tarihi ve kültürel mirasının önümüzdeki yıl kentsel dönüşümle, daha da ortaya çıkacağının müjdesini vermek, artık geleneksel hale gelen Uluslararası Side Kültür ve Sanat  Festivali’mizi de Moskova’da Rus sanatseverlere tanıtmak amacımız. Ayrıca 6-7 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek AİRSHOW Side etkinliğine özellikle Rus misafirlerden ilgi çok büyüktü, AIRSHOW Side’nin bu yıl da aynı heyecanla Side’de gerçekleşeceğini ve 100 bin civarında seyirci beklediğimizi belirtmek isteriz. Bu etkinliklerin dışında, beldemizde uyguladığımız standartların çok üzerindeki projelerden, yalnız Avrupa’nın değil tüm dünyanın ilk ağızdan haberdar olması, Side’nin Farkı’na varması çok önemli ve biz MITT Moskova Fuarı’nda bunu gerçekleştirmeyi umuyoruz. Burada güven ve inaçla diyoruz ki;  ‘Side farklıdır, fark yaratır…” şeklinde açıklama yaptı.

30 bin  metrakerede yapılan fuara Rusya’nın çeşitli bölgelerinden 1300 şirket katılıyor. 85 bin kişinin ziyaret edeceği tahmin edilen fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden 145  şirket katılıyor. Fuarı çeşitli ülkelerden 300 gazeteci izliyor.

Rusya’nın önemli seyahat acentalarından Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) üyesi Tez Tour, Coral Travel, Neva, Academservice,  Jet Travel, Breeze Line, Dolphin, KMP Group, Russky Express, Roza Vetrov, Tourtransvoyage, Rostravel, Versa, Star Travel, Solvex Travel, Alean Tour  gibi Rusya’nın önemli tur operatörlerinin katıldığı  fuarda, Rusya’dan en çok turist gönderen tur operatörü Tez Tour, 1000 metrekarelik standında ödüllü Türk otellerini tanıtımını yapacak.

Side’yi temsilen Başkan A.Kadir Uçar ve Side Belediyesi Meclis Üyeleri’nden Ali Güneş’in katıldığı MITT Moskova Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na,  2011’de 3,5 milyon turistle rekor kıran Rusya’dan daha fazla turist çekebilmek için yine Side’den TUDER ve önde gelen oteller de katıldı.

Previous articleKorkuteli’nde Bir Öğrenci Öldü Kardeşi Yaralı
Next articleDöşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun