Home Turkiye yurt ici yurt disi haber Emir Hilmioğlu’nun Acısı Babasına Ulaştı

Emir Hilmioğlu’nun Acısı Babasına Ulaştı

384
0
blank

Ankara’ya giden Emir Hilmioğlu idaresindeki otomobil, Yenice Mahallesi Gürsan Cam Fabrikası önünde aynı istikamete giden Fatih Koç yönetimindeki halk otobüsü ile çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Hilmioğlu olay yerinde hayatını kaybetti. Otomobilde bulunan Pınar Ertaç ve Burahan Bahadır ise yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Hilmioğlu’nun cenazesi savcının yaptığı incelemenin ardından ekipler tarafından Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

ACI HABER BABA FATİH HİLMİOĞLU’NDAN SAKLANDI

Fatih Hilmioğlu, izin alarak oğlunun cenazesine katılmak için Ankara’ya gitti. Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Emir Hilmioğlu 2011 yılında babalar gününde konuşmuştu. Maçka Parkı’ndaki babalar günü etkinliğinde konuşan Emir Hilmioğlu, cezaevindeki babasına kameralar aracılığla mesaj göndermişti. Hilmioğlu’nun babasına mesajı “Babacığım seni çok seviyorum” olmuştu.

Ergenekon’dan tutuklu İnönü Üniversitesi eski rektörü Prof. Fatih Hilmioğlu, oğlu Emir’in cenazesi için izinli geldiği Ankara’da gündüzleri başsağlığı dileklerini kabul ediyor, geceleri ise Sincan Cezaevi’ne götürülüyor…

Acı haberi alır almaz Silivri Cezaevi’nden özel izinle jandarmalar eşliğinde Ankara’ya hareket eden ve önceki gece 23.00’da evine ulaşan Fatih Hilmioğlu’na eşi Nuran ile görüşmesi için sadece bir saat süre tanındı. Eşini görünce duygulanan Hilmioğlu, uzun süre eşine sarılarak gözyaşı döktü. Hilmioğlu, bir saatlik görüşmenin ardından geceyi Sincan Cezaevi’nde geçirdi. Sabah 07.00’de ise Hilmioğlu, jandarma eşliğinde cezaevinden çıkarılarak tekrar evine getirildi. Sabah 07.00’den akşam 19.00’a kadar görüşme izni olduğu öğrenilen Hilmioğlu bugün yapılacak cenaze töreninin ardından akşam saat 19:00’da son kez Sincan Cezaevi’ne götürülecek geceyi orada geçirdikten sonra çarşamba sabahı İstanbul’a gönderilecek.

Eşi Nuran ve büyük oğlu Arman ile Ankara Birlik Mahallesi’ndeki evinde taziyeleri kabul eden acılı rektörü evinin kapısında da jandarmalar bekledi. Basına görüntü vermesine izin verilmeden taziyeleri kabul eden Hilmioğlu’nun eşi Nuran’ın elini tuttuğu ve ayakta durmakta zorlandığı görüldü.

Oğlu Emir’i en son 20 gün önce Silivri Cezaevi’ne ziyarete geldiği sırada gören Prof. Hilmioğlu, yakınlarına oğlunun yüzünü son kez görmek için Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gitmek istediğini söylediği öğrenildi.

Previous articleİstanbul Üniversitesi International New Media Conference 2012
Next articleİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ‘INTERNATIONAL NEW MEDIA CONFERENCE 2012’