Home Yasam CHP İl Yönetimi ATSO’yu ziyaret etti

CHP İl Yönetimi ATSO’yu ziyaret etti

261
0
blank

Ziyarette bir konuşma yapan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, demokrasinin işlemesinin, ekonomik ve sosyal gelişmenin kamu yararına planlanmasının ve kontrol edilmesinin ancak Sivil Toplum Kuruluşlarının ilgili süreçlere katılımı ile mümkün olduğunu vurguladı. Sivil toplum kuruluşlarının bilgi anlamında siyasetin “besin kaynakları” olduğunu belirten Budak, Antalya’nın en büyük sivil toplum örgütü olan ATSO’nun da bu anlayışla kenti için projeler ürettiğini kaydetti. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu bilinçle Türkiye’nin ve Antalya’nın sorunlarını, 30 bin üyesinin ihtiyaçlarını dile getirdiklerini ve bunların merkezi ve yerel yönetimler tarafından siyaset üstü bir yaklaşımla ele alınarak çözüme kavuşturulmasını istediklerini belirten Başkan Budak,“biz siyaset üstü anlayışla, kentimizin taleplerini dile getiriyoruz, parti siyaseti değil, Antalya siyaseti yapıyoruz.”dedi.

Antalya’nın çevre yolu, hızlı tren, stadyum, kongre merkezi gibi alanlarda yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Budak şöyle konuştu;

“Antalya’nın birçok eksiği var. Antalya bu eksikleri ile 2023’e, hatta EXPO’ya ev sahipliği yapacağı 2016’ya kadar devam edemez. Bunlar ancak siyaset üstü anlayışla, tüm kurumlarımızın birlikteliğiyle çözülebilecek konular. Uzlaşı kültürünün bir şekilde siyasete de yerleşmesi lazım. Siyaset üstü konularda, kurumların ve siyasetçilerin çekişmeyi bir kenara bırakıp bir araya gelmeleri gerekiyor. Biz, Antalya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olarak tüm siyasi partilerimizle bir araya geliyor, sorunları ve çözüm önerilirimizi dile getiriyoruz. Bu nedenle ziyaretiniz bizi çok mutlu etti.”

CHP İl Başkanı Devrim Kök de, ATSO’nun çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, Yönetim Kurulu Üyeleri’ni tebrik etti. Sosyal ve kültürel kalkınma olmadan ekonomik kalkınmanın olmayacağını belirten Kök, Antalya esnafının turizmden yeterince pay alamadığını söyledi. Kök, hükümetin turizm sektörüne gereken desteği vermediğini de savundu. Antalya sahip olduğu konaklama kapasitesi, ağırladığı turist sayısı ve deneyimli kadroları ile Türk turizminin amiral gemisi olduğunu vurgulayan Kök, “Turizm sektörü çok hassas ve kırılgan bir sektör. Antalya’da ülkemizi ve dünya turizm sektörünü yakından tanıyan birçok deneyimli isim var. Dolayısıyla Turizm Bakanı’nın da Antalya’dan ve sektörü her yönüyle iyi tanıyan bir ismin olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Ziyarette ATSO Başkan Yardımcısı Güray Parlak, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Levent Yiğiter,  Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Yılmaz, Ali Peker, Faruk Sayın, Kenan Çelik ve Cihangir Mızrab Deniz de ev sahibi olarak yer aldılar.

Başkan Budak ziyaretin sonunda Başkan Kök’e “Antalya Sorunları ve Çözüm Önerileri”ni içeren bir dosya sundu ve “Geçmişten Günümüze Antalya Ticaret ve Sanayi Odası” isimli ATSO yayınını hediye etti.

Previous articleTürk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı; Eski Bakan Işılay Saygın’dan Belediye’ye Ziyaret
Next articleEnç “Akaydın çözülmesine engel oluyor”