Home Tüm Yazarlar Yılmaz Sarıaydın ve Recep Barut Karşı Karşıya

Yılmaz Sarıaydın ve Recep Barut Karşı Karşıya

361
0
blank

Manavgat yerel gazetesi Akdeniz Saygın Gazetesi imtiyaz sahibi Yılmaz Sarıaydın, Manavgat Ak Parti Adayı Recep Barut’a“takmış”durumda. Neredeyse tüm yazılarını Recep Barut’un siyaseti üzerine yapan Sarıaydın, bakalım Recep Barut’a ne kadar rakip olacak?

Yılmaz Sarıaydın’ın yazıları genellikle Recep Barut üzerine. Siyasi dönemde taraf olmak sünnettir galiba :)) Manavgat CHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen’i de oldukça güçlü destekleyen Sarıaydın, Manavgat’ın yerel siyasetini belirlemeye devam ediyor. Anlaşılan, Recep Barut‘un tek rakibi, Gazeteci Yılmaz Sarıaydın olacak.

İşte köşesinde kaleme aldığı yazı aynen şöyle;

“MANAVGAT AKP ADAYI RECEP BARUT’A GÜLÜYOR !

Manavgat Akp adayı Recep Barut’a gülüyor sebebi geçtiğimiz günlerde Külliye Camii Yanında seçim ofisi açılışında konuşan ve oldukça komik değerlendirilen açıklamaları Halk arasında komedi olarak değerlendirildi.

Özellikle kulaklarıma inanamadığımı belirtmek isterim ve oldukça güldüğümü ve seçim arifesinde biraz olsun bizleri güldürdüğü için kendilerine Allah razı olsun diyorum.

Akp Manavgat adayı Recep Barut Manavgat’ta bulunan Belediyeler içinde en başarısız olanı merkez Belediye olarak açıkladı konuşmalarına ekledi sakın Belde Belediyeleri ile kıyaslamasınlar dedi.

Allah aşkına buna gülünmez de ne yapılır Recep Barut Evrenseki Belediye Başkanı ve kendisi Merkez Belediye sınırları içinde oturuyor nedeni belli daha iyi hizmet olduğu için.

Ayrıca Evrenseki de bu gün seçim yapılsa eminim ki tekrar başkan olması imkansız gibi.

Nedeni tüm netliği ile ortada Manavgat’ın en küçük Mahallesinin yarı katı nüfusa ait bir Beldenin Belediye Başkanlığını yapıyor ve burayı iflasın eşiğine getiriyor.

Borç içinde kıvranan Evrenseki Belediyesinin Milyarlarca değerdeki arsalarını satıyor ve halen Evrenseki Belediyesine ait bir bina bile bulunmuyor.

Yaptıkları bununla da sınırlı değil İhale bedellerinin ne olduğunu bile Halkından sakladığı bu otel yapımına ait arazilerdeki imar yolsuzluklarını binlerce defa yazmamıza rağmen iktidarın gücünü arkasına alarak soruşturma dahi geçirmiyor.

Otel arazilerinin önüne yapılan otellerin sahil yürüyüş bandına kendi cebinden harcamış gibi övünüyor, bitmemiş Otellere ruhsat veriyor imara uymayan otellerden ne hikmetse araştırması yapılmıyor bölgesindeki Otel yapımını üslenici firmalarda nedense o bölgeyi kendisine mekan seçmekten korkmuyorlar.

Devletin ilgili kurumları Müfettişler başarıları ile ödüller alan Manavgat Belediyesinin içinde her gün fink atarken nasıl oluyor da Evrenseki Belediyesine uğramıyorlar anlamış değilim.

Evrenseki içinde bulunan Recep Barut’a ait arsaların değeri imar planı değişikliği ile değerleri paha biçilemeyecek duruma geliyor Bir Belediye iflasın eşine gelirken borç batağında yüzerken Başkanın servetinin her geçen gün artışı akıllara ne getiriyor bunu bir düşünmek gerekli diyorum.

Bu Aralar Yürütmenin başında bulunan Başbakanın Partisinden bir Belediye olması ve üstüne basarak söylüyorum soruşturma geçirmemesi ve İlgili müfettişlerin çay hane olarak düşündükleri Evrenseki Belediyesinde dönen yolsuzlukları neden ortaya çıkarmıyorlar anlamış değilim.

Benim inandığım bir şey var er yada geç bunların hesabı bir gün sorulacaktır .”

Previous articleÇelik: KONYAALTI CUMHURİYETİN DEĞERİNİ BİLİR…
Next articleÇELİK SEVGİSİ ENGEL TANIMIYOR