Home Yurt disi Haber İsveçli Sandvik’de krizin etkisine girdi

İsveçli Sandvik’de krizin etkisine girdi

277
0
blank

İsveç’in önde gelen çelik üreticisi Sandvik yeniden yapılanma adı altında başlatmış olduğu tasarruf projesi kapsamında çalışanlarını işten çıkarmayı hedeflediği öne sürüldü.

İsveçli çelik üreticisi Sandvik, tel ve şerit üretim faaliyetlerini yeniden yapılandırmak amacıyla İsveç’te bulunan sendikalarla görüşmelere başladığını açıkladı.

Sandvik’ten yapılan açıklamaya göre, yeniden yapılandırma çalışmaları, İsveç, Hallstahammar’daki tel ve şerit üretimini etkileyecek. Söz konusu üretim faaliyetleri önümüzdeki 18 ay içinde sona erecek. Yeterli kar getirmeyen tel ürünlerin üretimi kademeli bir şekilde azaltılacak, kalan tel ürünlerinin üretimi ise Hallstahammar’dan Sandviken’e aktarılacak.

Şerit üretiminin de Hallstahammar’dan Sandviken’e taşınmasıyla, İsveç’teki tüm şerit üretim faaliyetleri tek bir noktada toplanmış olacak. Söz konusu değişiklikler sonucunda, Hallstahammar’da 18 ay içinde yüzlerce kişi işten çıkarılacak.

Şirketten yapılan bir başka açıklamada, Sandvik, Sandvik Mining ve Sandvik Construction birimlerinde uygulanacak yeni stratejiye bağlı olarak, bünyesinde çalışan en az 400 Sandvik çalışanının işten çıkarılacağı belirtildi.

Sandvik tarafından yapılan açıklamalardan sonra çalışanlar endişe içinde çıkacağı kesin kararları bekliyor.

Previous articleSİDE’DE SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
Next articleGENEL SAĞLIK SİGORTASI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ