Home Cihan Bulut AK Parti Antalya Kadın Kolları Kadınlar Gününde Çiçek Dağıttı

AK Parti Antalya Kadın Kolları Kadınlar Gününde Çiçek Dağıttı

341
0
blank

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Belediye Başkan Adayı Menderes Türel Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Cihan Bulut, AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç ve beş merkez kadın kolları teşkilatları ile birlikte, esnafları ziyaret ederek çalışan kadınlara çiçek dağıtıp, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Antalya Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, kadın kolları ile birlikte Dünya Kadınlar Günü programı kapsamında Aydın Kanza Parkı’nda toplanarak Güllük Caddesindeki esnafları ziyaret ederek çalışan kadınlara karanfil dağıttı. Cumhuriyet Meydanı’nda sonlandırdığı programında kadın kolları teşkilatına teşekkür eden Türel, “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir.O yüzden Antalya’da yaşayan her kadının, Antalya kadar güzel ve değerlidir” dedi AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç ise “Bu gün ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ bugün tüm dünyada ve Türkiye’de cinsiyet eşitliği nutuklarının atıldığı, sosyal hayatta, ekonomi alanında ve siyasal yaşamda kadının rolünün değerlendirildiği bir gün olarak dünyanın gündemine yerleşmiştir modern dünyanın bir yüzünde kadının toplumda ki  rolünün güçlendirilmesi, ekonomik ve sosyal hayata katılımının arttırılması iken ne acıdır ki, dünyanın bir diğer yüzünde kadınlar ailesiyle ve çocuklarıyla hayatta kalma mücadelesi vermektedir.  Dünyanın bir yarısında kadınlar günü, nutuklarla  eğlencelerle danslarla kutlanırken bir diğer yarısında  bugünün anlam ve öneminden haberdar olmayı bırak, evladına yedirecek  bir lokma ekmek bulamayan kadınların var olduğu unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

Başkan Özkoç, “ AK Parti’ye, gönül vermiş kadınlar olarak bizler bugün Suriye’de, Filistin’de, Mısır’da, savaşın ve zulmün hüküm sürdüğü tüm coğrafyalarda ezilen, öldürülen, tecavüze uğrayan, evlatlarının açlıktan ve hastalıktan yitip gidişini seyretmek zorunda kalan kadınların yanında olduğumuzu ve maddi manevi desteklerimiz dualarımızla da, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğimiz vurgulamak istiyoruz. Çünkü bizler için 8 Martın anlamı budur. Ne mutludur ki Türkiye bugün tüm dünya da  savaşlar ve darbeler altında ezilen zulüm gören   insanların yanındadır. Ülkemizin bu misyonunu sürdürebilmesi için biz kadınlara büyük görevler düşmektedir. Bizler bu ülkenin geleceği için, çocuklarımız için, dünya da ezilen zulüm gören tüm kadınlar için çok çalışmalıyız. İşte bu yüzden bizler için  8 Mart anlamı, bu ülkenin yeniden  karanlığa teslim olmasına izin vermemektir. Bu yüzden tüm ak kadınlara sesleniyorum, tüm haksızlıklara karşı hak, tüm karanlıklara karşı ak demek için  dizlerimizde derman tükenene kadar ev ev, kapı kapı dolaşmaya, davamızı anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, kadınlar günü kapsamında şehit annelerini de ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
blank
Previous articleKamaç: “Pusulada hepsini geç, MHP’yi seç”
Next articleKemal Çelik:Kadına şiddeti, şiddetle ret ediyoruz