Home Egitim Başarı Koleji’nde Öğretmenler Günü

Başarı Koleji’nde Öğretmenler Günü

472
0
blank

Öğretmenler Günü kapsamında ilk program 5. Sınıf öğrencileri tarafından Başarı Koleji konferans salonunda yapıldı. Türkçe Öğretmeni Ümmiye Kutsal koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programı Öğretmenler, veliler ve öğrenciler büyük bir coşku içinde izlediler.

Saygı duruşu ve müzik öğretmeni Duygu Can eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Matematik öğretmeni Nazmi Ünal günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Öğrencilerin okuduğu şiirler, anıların yanısıra Başarı Koleji öğretmenlerinden Muzaffer Çınar, Alime  Cengiz ve Nilgün Özen’in şiir okuduğu programda Müdür yardımcısı Ali İbrahim Öz’ün oynadığı harmandalı büyük beğeni topladı. Elif Yiğit, ve Ümmiye Kutsal müzik öğretmeni Eren Göçmen’in piyanosu, Duygu Can’ın kemanı  eşliğinde seslendirdikleri birbirinden güzel parçalarla ayakta alkışlandılar.

Öğrencilerin seslendirdiği “Bir Öğretmen Olacağım Adı Sanı Duyulmamış” adlı oratoryo ve öğretmenlerin çocukluk fotoğraflarının yer aldığı bilişim teknolojileri öğretmeni Gülcan Peker’in hazırladığı “Onlar da Çocuktu” adlı slayt da izleyenlerden büyük alkış aldı. Program 5.sınıf öğrencilerinin, resim öğretmenleri Yasemin Erol ve Volkan Can tarafından öğretmenler gününe özel düzenlenen sahnede hep beraber “Biz Atatürk Gençleriyiz” adlı marşı söyledikleri müthiş bir finalle sonlandırıldı.

Program sonunda Okul Müdürü Akif İnci, emeği geçen bütün öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, bütün ğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

IRMAK GARDEN’DE KAHVALTI

Başarı Koleji 7. Sınıf öğrencileri, öğretmenler günü dolayısıyla Manavgat-Oymapınar yolu üzerinde bulunan Irmak Garden’da kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya 7. Sınıf öğretmenleri, öğrenci ve velilerin yanı sıra Müdür Yardımcısı Ömer Tunç katıldı. Güzel bir ortamda sohbet havasında geçen kahvaltı, öğrencilerin öğretmenlerine çiçek verip öğretmenler gününü kutlamalarıyla son buldu.

Kısa bir açıklama yapan 7/A Sınıf temsilcisi Saba Salebci “24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Başarı Koleji 7/A, 7/B, 7/C ve 7/D sınıfları olarak öğretmenlerimizin bu özel günlerinde bir kahvaltı düzenledik. Bu anlamlı günü öğrencilerimiz, velilerimiz, okul idaresi ve öğretmenler olarak birlikte kutlayalım istedik.  Bizleri kırmayarak etkinliğimize katılmalarından dolayı öğretmenlerimize ve müdür yardımcımız Ömer Tunç’a teşekkür ediyoruz. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz” diye konuştu.

Previous articleMHP KONYAALTI TEŞKİLATI ÜLKÜ OCAKLARINI AĞIRLADI‏
Next articleHalil Gubaş Evrenseki’deki İhaleyi Sordu