Home KÜLTÜR-SANAT Manavgat Motosiklet Festivali başladı

Manavgat Motosiklet Festivali başladı

382
0
blank

17. Manavgat Barış Suyu, Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali’yle paralel olarak gerçekleştirilecek olan festival, motosiklet tutkunlarının otel bölgesine girip kayıt yaptırabilmeleri amacıyla bir gün önce başlatıldı.

Motosiklet festivalinin başlaması, bir anda Manavgat’a hareketlilik getirdi. İlk günde yaklaşık 500 motosiklet kullanıcısı festival alanına giriş yaptı. Ünlü motosiklet şovmeni Troger Mokus da festival kamp alanına geldi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen motor kullanıcıları, farklı tarzları ile kamp alanında değişik bir hava yarattı. Türkiye gündeminde adından oldukça söz ettiren Manavgat’taki Motosiklet Festivali’ne katılan motosiklet tutkunlarından, kimi müzik dinledi, kimi motosikletleriyle cambazlık yapmaya çalıştı, kimi de yeni dostluklar kurarak festivalin tadını çıkarmaya çalıştı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, ilk gün kayıt yaptıran motosikletlilere hoş geldin ziyareti yaptı. Kendisi de kaskını takıp motosiklete binen Başkan Sözen, toplu olarak bir de hoş geldin turu yaptı. Başkan Sözen, Motosiklet Festivalinin her yıl daha da büyüyüp geliştiğini söyledi.

Sözen, “Bu yıl 2000 motosiklet tutkununu bölgemizde ağırlayacağız. Motosiklet dünyanın en gelişen trendlerinden birisi. Avrupa ülkelerinde motosiklet kullanımı çok yaygın. Bu bir yaşam tarzı. Motosiklet tutkunlarını bölgemize çekmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm Manavgat halkımı Boğaz Otel Mevkii’ndeki etkinliklere katılmaya davet ediyorum” dedi.

Previous articleMustafa Yahyaoğlu; Turizm Sektöründe Çalışan Kadınlar Tehdit ve Baskıya Maruz Kalıyor
Next articleKendi hayranlarına Sürpriz Hazırladı