Home Menderes Türel TÜREL ”BUNLARDA HERHALDE CAHİL CESARETİ VAR”

TÜREL ”BUNLARDA HERHALDE CAHİL CESARETİ VAR”

285
0
blank

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, muhalefet parti belediye başkan adaylarının köy ve beldelere giderek vatandaşların aklını karıştırdığını belirterek ”Şimdi köy ve beldelerde inanılmaz bir yalan rüzgarı estiriyor, adeta yalan tufanı yalan fırtınası ile sizlerin aklını karıştımaya çalıştırıyorlar. Bunlarda herhalde cahil cesareti var ”dedi.

Menderes Türel önceki gün Kaş, Demre, Finike, Elmalı ve dün de Manavgat ilçesinde Aday tanıtım toplantılarına katıldı. Bu toplantılara Türel’in yanısıra Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, İl Başkanı Mustafa Köse ile parti yöneticileri de katıldı.

Türel, buralarda  yaptığı konuşmalarda vatandaşlara yeni Büyükşehir Yasası ile ilgili bilgiler verdi. Konuşmasında

yeni büyükşehir yasasıyla artık köy ve beldelerde  büyükşehir imkanlarıyla hizmet edebilmenin söz konusu olacagını ifade eden Türel, şunları söyledi : ”.Bu çok önemli bir fırsattır. Ben bunu eski bir Büyük Şehir Belediye Başkanı olarak söylüyorum. Bu Büyükşehir Yasasını, Başbakanımızla arkadaşlarımızla birlikte yazan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Şimdi köylerde beldelerde inanılmaz bir yalan rüzgarı estiriyorlar, adeta bir yalan tufanı, yalan fırtınası ile sizlerin aklını karıştırıyorlar. Bunların söylediğine göre; köylerde emlak vergisi alınıp, köylünün hayat şartları pahalılaşacakmış. Değerli arkadaşlar, okuma yazması olan bir ilk okul çocuğu bile bu kanunu açıp okusa, bizim yazdığımızı okusa, köylerde emlak vergisi alınmayacak hükmünü görür. Ama bunlarda herhalde cahil cesareti var. Bu yalanları nasıl uyduruyorlar anlamak mümkün değil. Köylerde bırakın emlak vergisini hiç bir vergi, harç hiç bir şey alınmayacak. Köyler bunların hepsinden istisna. Biz o kanunun içine ne yazdık biliyor musunuz ? O kanunun içinde köyde yaşayan vatandaşlarımızın tarım ile ilgili çiftçilik ile ilgili hayvancılık ile ilgili her türlü hakkı aynen devam edecektir diyor. Bunu kanuna yazmışız. Diyorlar ki şimdi köylerde hayvancılık yapılmayacak. Ben ne diyeyim sana pes doğrusu.Yani bu yalanlara inanmayın. Çünkü bunların hayatı yalan. İşte bedava elektrik dediler geldiler unuttular gittiler. Ben Büyükşehir Belediye Başkanlığını devraldığımda Türkiye’de suyun en pahalı kullanıldığı il Antalya’ydı. Seçimden önce söz verdim dedim ki % 68 suda indirim yapacağız. Geldik göreve bu indirimi yaptık. Bizi engellemeye çalıştılar.  Çünkü onların vicdanlarında maalesef vatandaşlara zulüm var biz ise vatandaşların derdiyle dertlenen bir anlayışla devam ediyoruz. Bunu yapınca suda indirim yapınca, artık Antalya’da yatırım yapamazlar, sudan gelir azalacak dediler. Ne oldu ?  Suyu Türkiye’nin en ucuz suyu olarak kullanan vatandaşlar haline Antalya’yı getirdik. Yatırımlar da coştu. Demek ki iş bilenin, kılıç kuşananın. isteyince oluyormuş. Sonra ne oldu?  biz görevi devrettik 2009’da. Görevi devrettiğimizde bizden önce suyu daha da ucuzlatacağız dediler. Biz Türkiye’nin en ucuz suyunu bırakmıştık Antalya’da ama, ucuzlatacağız diyenler; altı ayda zam üstüne zam yaptılar. Bugün Antalyalılar gene Türkiye’de suyu en pahalı kullanan vatandaşlar oldu. Onlar şimdi onun için geliyorlar seçimden sonrasının hazırlıklarını yapmak için köylerde hayat pahalılaşacak diyorlar. Onlara inanmayın. Biz geçmişte nasıl su fiyatlarını indirdiğimiz gibi, hayatı ucuzlaştırdıysak, köylerde de ilçede de gene bunların hepsini geçmişte yaptığımız gibi yaparız.Yalanla da, dolanla da milleti kandırmayız.”

Bir vatandaşın yanına gelerek kendisine bir not verdiğini ve bu notta ”Büyükşehir sınırları içerisinde mahalle olan köylerde hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin, mahalle içinde hayvanlarını bundan sonra mahalle dışında bir yere götürmek zorunda deniyor,  bu doğrumu ? ” yazdığını  ifade eden Türel, ”’Köylerde bu hayvanları bundan sonra barındıramayacaklarmış, Külliyen yalan. Hem de yalanın daniskası. Niye biliyor musunuz arkadaşlar.  Gene açıp okusalar o kanunu;  yine bunların yalan olduğu açık bir şekilde ortaya çıkar” dedi. Türel Konuşmasını şöyle sürdürdü  ”Bugün sizlerle Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerle kucaklaşmaya geldim. Değerli arkadaşlar bizim işimiz millet gücümüz millet

Ben bu topraklarda büyüdüm, bu topraklarda hizmet ettim ve bu topraklara defalarca geldim.Ticaret Sanayi Odası Başkanı olarak geldim, belediye başkanı olarak geldim, Milletvekili olarak geldim. Bugün de  Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak üzere kucaklaşmaya geldim. Tabi ki bizim işimiz hizmet, gücümüz millet  biz buralara defalarca geldik, defalarca geleceğiz.  Buralara gelmeyi sanki marifet sananlar, şimdi seçim geldi ya gelecekler, sizlerin huzurunda sizlerden oy isteyecekler. Sizleri seçim geldi diye hatırlayacaklar.”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının ödül töreninde kürsüye çıkan CHP adayı  Akaydın’nın  büyük şehir kanunu çıktıktan sonra  artık köylere gitmeye başladım dedigini  hatırlatan Türel, sözlerini şöye tamamladı:

 ”Günaydın derler adama .Bu güne kadar aklın neredeydi derler. Çünkü seçim geldi ya artık, tabi buralara bolca gelecek.Değerli arkadaşlar, biz buralara tabi ki sizlerin gülen yüzlerinizi görmeye geliyoruz ama, esas buraya gelme nedenimiz; buralara hizmet etmek, buralarda sizlerin dertleriyle dertlenip, onlara çare aramak. Bugüne kadar yalan vaatlerle halkı kandıran bir belediye başkanı, bir Milletvekili  olmadım.  Bu güne kadar verdiği her sözü yerine getirmiş bir belediye başkanı ve Milletvekili olmanın onuruyla,  gururuyla sizlerin huzuruna çıktım. Antalya’da  beş senelik bir belediye başkanlığımda ne dediysek Allahın yardımıyla  yerine getirdik. İşte bu bize yeter arkadaşlar. Dolayısı ile biz bu memlekete hizmet etmek için yola çıktık, hizmet etmeye de inşallah sizlerin destekleriyle devam etmek istiyoruz. Bakınız bugün Ak Parti çok güçlü kadrolarla Antalyalılar’ın huzuruna çıkıyoruz. Biz Antalya sevdalısıyız, hizmetin de ustasıyız. Çünkü başımızda bir baş usta var. Ondan aldığımız feyiz ile hizmet ediyoruz. Değerli arkadaşlar tabi 30 Mart’ta çok önemli bir seçimi idrak edeceğiz. Sizler oylarınızla ülkeye yeniden yön vereceksiniz işte bugünlerde yaşıyoruz, hep beraber görüyoruz. Bu ülkeye bu millete sadece bugün değil , yüz yıllardır hain tuzaklar kurulmuş,demokrasi darbeleriyle bu ülke karşı karşıya gelmiş ama ne olmuş işte sizler Millet bu oyunları hep bozmuş 30 Mart’ta da inşallah bu oyunları gene siz bozacaksınız değerli arkadaşlar. Sizlerin oylarıyla demokrasiye yeniden sahip çıkacağız. Demokrasi üzerinde tuzak kuranlara, demokrasiyle oyun oynayanlara sizler gereken dersi sandıkta vereceksiniz.”

Previous article“DİNÇ GÖKSU’NUN GÖNLÜNÜ FETHETTİ”
Next articleAlper Karakaş Bodrum Bosporus Bye Corendon genel müdürü oldu