Home SİYASET MHP İl Başkanı Osman Çetin’den Başbakana Soru!

MHP İl Başkanı Osman Çetin’den Başbakana Soru!

298
0
blank

Bahçeli Antalya’ya geliyor

MHP İl Başkanı Çetin ve yönetim kurulu üyeleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Antalya programı hakkında açıklamada bulundular. Genel Başkan Bahçeli’nin 9 Haziran Cumartesi saat 09.00’da Ankara’dan Antalya’ya hareket edeceğini söyleyen Çetin, “Kendisini konvoy eşliğinde karşılayacağız. Saat 14.30’da Serik Belediyesi’ni ziyaret, 15.15’te Serik Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Hizmet Binası temel atma töreni, 16.15 Serik’ten Kemer’e hareket, 18.00’da Kemer Belediyesi ziyaret, 18.30’da Kemer Mustafa Minta Parkı açılışı, 19.00’da park temel atma töreni, 19.30’da fabrika açılışı gerçekleştirilecek. Programın ikinci günü olan 10 Haziran Pazar günü ise 11.30’da Kemer’den Antalya’ya hareket, 12.00 Antalya İl Başkanlığı ziyareti ve 13.00’da da Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Antalya’dan Isparta’ya hareket edecek” dedi.

“Çukurları nasıl kapatacaksınız”

10 Haziran Pazar günü Antalya’ya gelecek olan Başbakana yanıtlaması için basın aracılığı ile sorular soran ve Antalya’nın adeta utancı haline gelen çukurları hatırlatan MHP İl Başkanı Osman Çetin;  “Stadyumlarda kutlama yapmak komünist rejimlerin bir geleneğidir lafı bir yana İstanbul’da 50 bin kişilik, Şanlıurfa’da 30 bin kişilik, Kocaeli’de 20 bin kişilik, Ankara’da 30 bin kişilik, Kahramanmaraş’ta 20 bin kişilik hükümet tarafından yapılmış olan stadyumlarda kongre yaparken, Antalyamızda Kepez Belediye Başkanlığınca yapılan 1.800 kişilik Hasan Doğan Tesisleri’nde il kongresi yapmak size hiç garip gelmiyor mu? AKP’li Büyükşehir Belediyesi döneminde uydudan görülecek şekilde açılmış olan Dokuma, Doğu Garajı ve 100. Yıl caddesindeki çukurları nasıl kapatmayı düşünüyorsunuz?”  şeklinde konuştu.

Vali Altıparmak’ın tutumunu sert bir dille eleştirdi

Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti seçimleri ile ilgili Vali Ahmet Altıparmak’ın tutumunu sert bir dille eleştiren MHP İl Başkanı Osman Çetin, “3 defa Kumluca ve 2 defa da Antalya Organize Sanayi Bölgesi seçimlerine Sayın Valimiz müdahale etmiştir. Valimiz seçilenlerin yerine kendi istediği listeyi oluşturma çabasındadır. 1983 yılından beri Müteşebbis heyetleri seçimle gelmektedir. Seçimlerde seçilenlerin hakları gasp edilmiştir ve seçilenlerin yerine atanmışlar getirilmek istenmektedir. Bu Antalya tarihinde görülmemiştir. Seçilmişlerin yerine atanmışlar gelemez. Seçilmişler atanmışlardan her zaman üstündür. Temelde adalet sağlanırken daha dikkatli olunmalı. Bürokratlarla adil hizmet ne kadar olabilir ki?” ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkanı Osman Çetin’in soruları:

Sayın Başbakan AKP antalya İl kongresi için şehrimize teşrif ettiğinde kendisine siz değerli basın mensupları aracılığıyla sormayı arzu ettiğimiz bir kaç sorumuz olacaktır.

1-    Belek’te, Kundu’da, Aksu’da, Kemer’de deniz kıyısında dönümü 2 Milyon Lira olan değerli arazileri zengin otel sahiplerine bedavaya tahsis ederken Çalkayalı, Murtunalı, Gebizli, Gödeneli, Kütükçülü… gariban köylüye dönümü 100 Bin Liradan arizi satarken hiç mi rahatsız olmuyorsunuz ??? Ya da bu gariban köylüden oy isterken hiç mi yüzünüz kızarmayacak ???

2-    Stadyumlarda kutlama yapmak Komunist Rejimlerin bir geleneğidir lafı bir yana İstanbul’da 50 Bin kişilik, Şanlıurfa’da 30 Bin kişilik, Kocaeli’nde 20 Bin kişilik, Ankara’da 30 Bin kişilik, Kahramanmaraş’ta 20 Bin kişilik… hükümet tarafından yapılmış olan stadyumlarda kongre yaparken Antalyamızda Kepez Belediye Başkanlığı’nca yapılmış olan 1.800 kişilk spor tesisinde il kongresi yapmak size hiç mi garip gelmiyor ???

Her yıl devlete 5 Milyar Lira vergi veren Antalya’ya 10 yıllık iktidarınızda

şehrimize yakışacak bir stadyumu niçin çok gördünüz ???

3-    AKP’li Büyükşehir Belediyesi döneminde uydudan görülecek şekilde açılmış olan Dokuma, Doğu Garajı ve 100. Yıl Caddesindeki çukurları nasıl kapatmayı düşünüyorsunuz ???

4-    PKK’lı teröristlerin azmaması için Diyarbakır’a 12 Milyar Liralık yatırım yapacağız derken Antalya’nın susuz köyleri hiç mi aklınıza gelmedi ???

Sayın Başbakan’a sorulacak daha çok sorumuz var ama kalan sorularımızı Sayın Başbakan’ın bir dahaki ziyaretinde kendisine yönelteceğiz…

Previous articleKemer Magic Otel’den, Mezun olan Öğrencilere Jest‏
Next articleDevlet Bahçeli, Kemer’e geliyor