Home KÜLTÜR-SANAT Kepez’in kemancılarından muhteşem konser

Kepez’in kemancılarından muhteşem konser

232
0
blank

Kepez Belediyesi Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası’nın minik kemancıları bir ilke daha imza attı. İlk olarak Antalya Kent Ormanı’nda seyirci karşısına çıkan ve muhteşem bir performans ile büyük beğeni toplayan orkestranın minik üyeleri, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde ilk kez verdikleri solo konser ile izleyeci karşısına çıktı. Kepez Belediyesi bünyesinde kurulan Kepez Belediyesi Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası, Şef Dr. Mohammed Raouf yönetiminde 5 aylık hazırlığın ardından ikinci kez sahneye çıktı. 3-16 yaş grubu 105 kemancıdan oluşan orkestranın Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ndeki konserini, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak eşi Özden Altıparmak, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de izledi. Konseri izleyen 500 yakın Antalyalı ise sık sık alkışlayarak minik kemancılara moral verdi.
Küçük kemancıların aileleri, çocuklarının bu başarısını fotoğraf çekerek ve video ile kayıt altına alarak ölümsüzleştirirken Vali Ahmet Altıparmak’ta cep telefonuyla minik yıldızların fotoğrafını çekti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konserin ardından yaptığı konuşmada, amaçlarının kendi değerlerini iyi bilen ve yüzü batıya dönük çocuklar yetiştirmek olduğunu ifade etti. Kepez’in 2012 yılının kültür ve sanat şehri olacağını dile getiren Başkan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde hemen hemen her gün bir birinden farklı bir çok etkinliğe imza attıklarını söyledi. Kepez halkı başta olmak üzere Antalya’nın bu etkinliklere büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Tütüncü, Kepez Belediyesi bünyesinde oluşturulan Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası’nda geleceğin yıldızlarının şimdiden sahne aldığını ve izleyenlere muhteşem bir konser sunduklarını bildirdi.
Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ise Kepez Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri ile halka bir birinden renkli gösteriler sunduğunu belirterek, bu etkinliklerin bu yıl artarak devam edecek olmasından da büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. “Kepez Belediyesi’nin destekleriyle kurulan ve bu gün küçük yaşta sahne alan minik kemancılar belki de gelecekte ülkemizi dünya genelinde başarıyla temsil edecek” diyen Vali Altıparmak, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ve Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konserdeki performanslarıyla öne çıkan başarılı kemancıları, kupa, altın ve gümüş madalya ile ödüllendirdiler.