Home KÜLTÜR-SANAT Kumluca’da Develer Kıran Kırana Güreşti

Kumluca’da Develer Kıran Kırana Güreşti

350
0
blank

Kumluca Karatepe Stadyumu’nda yapılan güreşler dua okunmasıyla başladı. Deve güreşlerini Kaymakam Salih Işık, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Osman Koşar, Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya, Emniyet Müdürü Nail Çetinkaya, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar ve güreş severler izledi.

Aydın, Muğla, Demre, Kumluca ve yöresinden yaklaşık 100 devenin katıldığı güreşler, şenlik havasında geçti. Güreşlerin arasında Karatepe Stadında bir sürpriz de yaşandı. Kumluca Belediyesi tarafından yeni kurulan Mehter Takımı ilk kez sahneye çıktı. İzleyenlerden büyük ilgi gören Mehter Takımı hem çaldıkları hem de söyledikleri marşlarla yürekleri mest etti.

Kaymakamlık Kupası için Milas’tan Çılgın Kemal ve Ortaklar’dan Pektaş, Belediye Başkanlığı kupası için Kumluca’dan Bayram ve Kemal Özer’in Yörükoğlu ile Bozdoğan’dan Özgürhan develeri karşılaştı.

Güreş ağalığı kupasında ise Kumluca’dan Bulutbey ve Ortaklar’dan 1. Dülgeroğlu, Güreş Tertip Komitesi kupası için Demre’den Arap Kırayak ile Köşk’ten Kadirağa develeri mücadele etti. Galip devenin seçilmediği güreşler sonunda deve sahiplerine kupa ve hediyeleri Kaymakam Salih Işık ve Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya tarafından verildi.

Mesleki Eğitim Merkezi binası için 10 ton demir bağışlayan iş adamı Hüseyin Çetintürk Kumluca Deve Güreşleri ağalığını aldı. Ağalığa 5 ton demir ile Sanayi Sitesi Kooperatifi ve 4 ton demir bağışlayan SCM Toptan Gıda şirketi de ortak oldu.

Previous articleKepez’in kemancılarından muhteşem konser
Next articleSAADET PARTİSİ KUMLUCA’DA EĞİTİM ÇALIŞMASI DÜZENLEDİ