Home SİYASET SP Antalya il divan toplantısı

SP Antalya il divan toplantısı

340
0
blank

Kamalak, “TERÖRLE MÜZAKERE DEĞİL MÜCADELE EDİLİR

Antalya İl Divan Kurulu toplantısına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın gündeminde terör vardı. Terörü bitirme konusunda görüşmeler yapan AKP ve CHP’ye yüklenen Kamalak, “Terör Milli Görüş iktidara gelmediği sürece çözülemez. Terörle müzakere değil mücadele edilir. Adam öldüren ve yol kesen bir örgütle neyin müzakeresini yapacaksınız?” diye sordu.

TERÖRÜN ANASI CHP’DİR

Eğilim bükülmeden net bir şekilde konuştuklarını dile getiren Kamalak, “Terörün anası CHP lalası da AKP’dir. 1924 Anayasası kaldırılırken bu milletin dininin Hıristiyanlık olarak yazılması için Anayasa’ya teklif getirmişlerdir. Sonra bu milletin asırlardır Ezan-ı Muhammedi’yi CHP yasaklamadı mı? Manevi değerlerden kopan nesil, terörist olmayacak da ne olacaktır?” şeklinde konuştu.

HERONLAR NE İŞE YARIYOR?

Suriye gündemine de değinen Mustafa Kamalak, “Aylardır Türkiye savaşa sürükleniyor diye haykırıyoruz. Yüce milletimiz temkinli olmalıdır. Suriye üzerinden savaşa girmemiz kimin işine gelir? Elbette ki Osmanlı’yı bölüp parçalayanların işine gelecektir. İnsansız hava aracı aldılar ama bugüne kadar sadece bir kez tespit yaptılar onu da yanlış yaptılar. Sayelerinde 34 kişi hayatını kaybetti” Sonra bir Bakan çıkıp ölmeselerdi kaçakçılıktan cezalandırılacaklarını söyledi. Türkiye’de idam mı var? İdam olmadığına göre ölmeyeceklerdi” ifadelerini kullandı. dedi.

Kamalak, AKP hükümetini terörün bitirilmesi konusunda beceriksizlikle suçlarken “Hükümet yetkilileri gaflet ve dalalet içerisinde adeta terör örgütüne yalvarıyor. Ey iktidar! Terörle müzakere değil, terörle mücadele edilir, bu böyle biline. Terörü çözecek tek parti, ‘Milli Görüş’ sahibi Saadet Partisi’dir” şeklinde konuştu.

MANEVİ DEĞERLERDEN KOPARTIYORLAR

“CHP terörün anasıdır AKP’de lalasıdır” diyerek sözlerine devam eden Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak, “Terörist gençlerin temel özelliği bu milletin asli değerlerinden kopmuş olmasıdır. Atatürk’ü ikna edebilselerdi 1924 Anayasası kaldırılırken bu milletin dininin Hıristiyanlık olarak yazılması için Anayasa’ya teklif getirmişlerdir. Sonra bu milletin asırlardır Ezan-ı Muhammedi’yi CHP yasaklamadı mı? Manevi değerlerden kopan nesil, terörist olmayacak da ne olacaktır?” diye sordu.

PEYGAMBER EFENDİMİZİ ANLATAN KİTABA İZİN VERMEDİLER

1941 tarihinde ezanın resmen CHP tarafından yasaklandığının altını çizen Kamalak, “O dönemin Antalya Milletvekili Rasih Kaplan ezanın kaldırılmasının yanlış olacağını dile getirirken Çanakkale Milletvekili azarlarcasına çıkışmıştı” dedi.

1943 Yılında dönemin müftüsünün Peygamber efendimizin hayatını anlatan bir kitap yazmak istediğini dile getiren Mustafa Kamalak, “matbaanın başındaki isim olan Vedat Nedim Tör’ün yeni neslin dini duygularını etkilememek adına kitaba izin vermediler. İktidarda kim var CHP” ifadelerini kullandı.

HER İKİSİDE AVRUPA’YA BAĞLI

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 1984 yılından 2009′a kadar terör olayları nedeniyle görülen can kaybının Kurtuluş Savaşı’ndaki can kaybının 600 katı olduğunu öne süren Kamalak, “AKP ve CHP Avrupa’ya bağlı. Terörü besleyenler ve teröre can verenler kim? Avrupalı değil mi? Batılılar değil mi? Dış dostlarımızın terörle mücadele konusunda ikna edilmesi gerekiyormuş. Hastayı tedavi etmek istiyorsan teşhisi doğru koy. Bu millet sürekli bedel ödüyor” dedi.

MECLİS BAŞKANINA “GÜNAYDIN” DEDİ

1996 Yılında yaşananları tespit ederek batılıları ve Amerikalıları kovmanın Milli Görüş iktidarının ilk işi olduğunu hatırlatan Kamalak şöyle konuştu; “Meclis başkanı çıkıp terörün batılı ülkeler tarafından desteklendiğini söylüyor. Günaydın yeni mi fark ettiniz?”

YARIM BIRAKILAN İŞİ AKP’YE YAPTIRMAK İSTİYORLAR

Türk keşif uçağının Suriye tarafından düşürülmesini ve bu ülke ile yaşanan gerginliği de değerlendiren Kamalak, Suriye üzerinden Türkiye’nin İran ile karşı karşıya getirilmek istendiğini söyledi. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak şunları söyledi; “Aylardır haykırıyoruz Türkiye’yi savaşa sürüklüyorlar diye. Türkiye bu oyuna gelmemelidir diye haykırıyoruz. 5-6 ay öncesine göre daha sıcak bir ortam söz konusu. Yüce milletimizin her şeye rağmen temkinli olması gerekir. Türkiye’nin Suriye üzerinden savaşa girmesi kimin işine gelir? Osmanlı’yı bölüp parçalayanların işine gelir ebetteki. Milli Görüş olarak bu oyuna gelmemiz gerektiğini söylüyoruz. Türkiye batıya uydu değil İslam alemine öncülük etmesi, kılavuzluk etmesi gerekir. İttihat ve terakkinin yarım bıraktığı işi batılılar AKP’ye yaptırmak istiyorlar.”

BAŞBAKAN YANLIŞ YAPTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye konusunda baştan beri yanlış yaptığını kaydeden Kamalak, “Hiç söylememesi gereken bir sözü, yanlış biçimde söyledi. Nasıl olsa Esad gidecektir düşüncesiyle, tıpkı Saddam, Mübarek gibi, sanırım öncülük yapmak istedi, sözüm ona Batılı dostlara; Esad sen orada oturamazsın, Suriye’deki gelişmeler Türkiye’nin içişleri dedi. Başbakan problem çözücü olarak yaklaşsaydı böyle olmazdı” dedi.

AKLISELİM HAREKET EDİLMELİ

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, her şeye rağmen Suriye konusunda aklıselim hareket etmek gerektiğini, savaş çığlıklarıyla değil, barıştırıcı bir üslupla görüşme yapmak gerektiğini sözlerine ekledi. Kamalak’ın konuşmasının ardından basın mensupları il divan kurulundan ayrılırken, toplantı genel başkanın katılımıyla devam etti.

Previous articleAk kadınlardan Fuar ziyareti
Next articleBüyükşehir 1200 tenisçi yetiştirdi