Home SİYASET MHP Lideri Bahçeli Antalya Kemer’de

MHP Lideri Bahçeli Antalya Kemer’de

297
0
blank

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antakya’da bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kemer Belediyesi’ni ziyaret ederek, belediyenin çalışmaları hakkında Başkan Mustafa Gül’den bilgiler aldı.

Bahçeli, daha sonra Kemer Belediyesi önüne kurulan alanda partililere kısa bir konuşma yaptı. Kemer’in dünyanın değişik ülkelerinden gelen turistleri ağırladığını ifade eden Bahçeli, “Akdeniz’in güzel köşesinde, turizm kentinin çehresini değiştiren, sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesini sağlayan yönetime teşekkür ediyorum. Kemer, turizmin marka ismidir. Bu güzel ilçemiz, dünyanın gündemindedir. Kültürleri, inançları birleştiren bir mekandır.Türk milletinin en temsil edilen yerlerden birisi Kemer’dir. Kemer’de atılacak bir adımın Finlandiya’dan, Rusya’dan sesi duyulacaktır, buradan yükselecek bir ses yurt dışından yankı bulacaktır. On binlerce turist doğal bir Kemer gönüllüsü olduğu gibi, onları buraya bağlayan sizin sevgi, yakınlık ilginizdir. İnsan sevildiği, bilindiği ve bildiği yeri önceliğe almaktadır. Bacasız sanayi olan turizmde de böyledir. Daha çok turistin gelmesi, döviz girişi daha çok tanıtım gelir ki önemi de çok fazladır” diye konuştu.

Turistlerin iyin konuk edilmesinin önemine değinen Bahçeli, “Yerli ve yabancı olan turisti, ‘Nasıl olsa bir daha gelmez’ diye ekonomik ve insani olarak zarara sokmak, büyük milletimizin erdem ve değerleriyle asla bağdaşmayacaktır. Geçici gelen herkes misafirdir. Türk kültürünün misafirin el üstünde tutulduğu hepimizce bilinmektedir. Turizmin gelişmesi, daha çok iş üretmesi insan yaklaşımları ile doğru orantılıdır. Ekonomik zorluklar birikiyor, üst üste biniyor, biliyorum. Eskisi gibi alışveriş yapan insanların istenilen düzeyde olmadığını biliyorum. Kemer kendi kaynakları üzerinde durmaktadır. Güçlüklerin üstesinden gelmek için çırpınmaktadır. Doğulusu, batılısı burayı yurt hanesi yapmıştır. Kardeşlikten geri adım atmayı kimse aklına getirmemiştir. Burada herkes ekmeğinin, hayallerinin peşine düşmüştür. Var olan ekonomik sorunlar da çözülecektir. Biz kimseyi ayırmadan, yöresine, kökenine bakmadan, Allah’ın bir emanet Kulu olarak kabul edeceği ve kucaklayacağız. Elimizden gelen yardımı göstereceğiz. Mardinlisi de, Tekirdağlısı da, Kayserilisi de, Diyarbakırlısı da, Ankaralısı da, Ağrılısı da bizimi parçamızdır. Biz büyük bir ailenin mensuplarıyız çünkü biz Türk milletiyiz” dedi.

Bahçeli, daha sonra Kemer Mustafa Minta Parkı ile Taş Fabrikasının açılışını yaptı ve yeni bir parkın temelini attı. Bahçeli, parkta bulunan iki çocuğun elinden tuttu ve onların atlıkarıncaya binmesini izledi. Bahçeli, yine bir parkın temeline eline aldığı kürekle ilk harcı koydu. Temel atma törenin ardından Kuzdere Mahallesinde bulunan Kemer Belediyesine ait Taş fabrikasının açılışına da yapan Devlet Bahçeli, Liman caddesine kadar konvoyla geldi. Burada protokol üyeleri ile birlikte yürüyerek liman caddesini gezen Bahçeli Esnaflarla da bir süre sohbet etti. Geceyi Kemer’de geçiren MHP lideri Bahçeli, Antalya İl Teşkilatı’nı ziyaret edecek.

Previous articleAntalya’nın mağaraları yurtdışında görücüye çıkıyor,
Next articleSİBEL CAN’DAN MANAVGAT’TA MUHTEŞEM PERFORMANS